Pomoc, bolí mě zuby!

Pomoc, bolí mě zuby!

30.9.2019

Hřebíček dokáže zmírnit a zatočit s otravnými bakteriemi

Spolehlivě zmírnění mohu přinést léky proti bolesti. Někteří lidé ,ale mají citlivý žaludek a špatně to snášejí či dokonce pálení žáhy. V těchto případech můžeme sáhnout po domácích prostředcích. Látky s éterickými oleji mají lehce anestetický účinek a navíc zabíjejí bakterie. Jednou možností je pomalu rozkousat bolavým zubem celý hřebíček. Po několika minutách se uvolní olej a lze cítit blahodárný účinek. Na bolavé místo můžete přidat i čistý éterický hřebíčkový olej.


Poklad ze spíže i lednice ( Česnek, chlad a zelí )

Kdo má rád česnek, může si jeho stroužek dát za dáseň na bolavé straně a po chvílí rozkousat. Působí to antibakteriálně a vytáhne zánětlivé látky. Nateklou tvář je potřeba ochladit ( chladícím gelovým polštářkem nebo kostky ledové z mrazáku .... atd. ) Alternativou jsou listy bílého zelí. Natrhejte je, vložte do šátku a dejte na půl hodiny na bolavou tvář. Zelí obsahuje protizánětlivé látky a působí nejen na bolest , ale lze ho používat na bolest kloubů nebo na syndrom karpálního tunelu.

Homeopatické globule přinesou úlevu

V případě zánětu můžete použít homeopatické globule Hepar sulfur 15C Pyrogenium 9C u problému spojeným s podrážděním zubním nervem se doporučuje Hypericum perforatum 15C.

Problémy s citlivými zuby vyřeší pasty i kartáčky

Mnoho lidí cítí bolest, pokud zuby přijdou do kontaktu se studeným či teplým. Bolest může vyvolat samé čistění zubů. Na vině jsou vždy odhalené krčky. , protože dáseň ustoupila kvůli zánětu. V krčcích se nachází jemné dentinové kanálky, které vedou k samému podráždění a někdy to i vyvolá poškozený zubní sklovina, které mlže zesilovat noční skřípání zubů. Postižené lidé by měli používat speciální zubní pasty proti citlivým zubům. Ty totiž dodávají sklovině minerály a navíc obsahují látky, které uzavírají dentinové kanálky. Při větších problémech mže zubař nanést na postižené místo gely a laky, který zubní krček uzavřou. Dále lze doporučit užívat měkké zubní kartáčky, ale ne na ně tlačit.. Elektrické kartáčky mají zpravidla automatické, pokud na kartáček moc tlačíte. Kromě toho je potřeba po kyselých potravinách ( ovoce, zelenina, coc-cola, ....atd.) Vypláchnout vodou či dentální vodou. Lepší je počkat asi třicet minut po konzumaci kyselé potraviny.

Ocet zahojí napadené dásně

Dezinfekci mají účinky z heřmánkového nebo šalvějového čaje. V akutním případě by se měly provádět dvakrát až třikrát denně. Starým domácím prostředkem je obyčejná slaná voda, protože tkáně vytáhne zánětlivé látky. Rozpusťte lžičku soli ve sklence vody, tou řádně vypláchněte ústa a vyplivněte. Pokud nemáte rádi slaný pocit v ústech, stačí roztok nabrat na kartáček a jemně poklepat na postižená místa. Velmi účinný je také jablečný ocet. Dvě lžičky rozmíchejte ve sklence vody a tekutinou řádně propláchněte. S vyčištěním zubů počkejte 30 minut. 

Prevence je základ

Aby nás zuby nebolely a nedělaly se v něm kazy a záněty musíme se jim věnovat denně. Základem je pečlivá denní hygiena. Důležité je odstranit zubní plak 2krát denně. Pokud to neděláte množí se v nich bakterie, mohou napadnout zubní sklovinu. Denně by jste měli také vyčistit mezizubními kartáčky i zubní nití. Vždy používejte zubní pastu s fluorem, protože posiluje sklovinu, která je odolná proti zubnímu kazu. Máte-li sklon k citlivosti zubům, měli by jste se vzdát bělícím pastám. Přírodní alternativou je žvýkání listů šalvějí.








Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Brambory pečené s cibulí a žampiony

Nekynutý makový závin

Zamilujte se do levandule